Responsive Web Tasarımı

Responsive Web Tasarımı

 

Bilindiği üzere yaşadığımız süreç içerisinde web tasarım teknolojileri hızla gelişmektedir. Gelişen teknoloji her geçen gün hayatımıza yenilikler katmakta ve hayatımızı kolaylaştırmaktadır. İnternet alanında da teknoloji sürekli gelişmekte ve internet ile gündelik hayatımızın birçok işini kolaylıkla yapabilmekteyiz. 


İnternet kullanımın her geçen gün artması farklı farklı özelliklere sahip cihazların hayatımıza girmesi ile mümkün olmaktadır. Her farklı cihaz farklı ekran çözünürlüklerine ve farklı ekran ölçülerine sahiptir. Örnek vermek gerekirse; bir laptop ekranı, bir PC ekranı yada bir akıllı telefon ekran ölçüleri ve ekran çözünürlükleri birbirinden farklıdır. Farklı ekran çözünürlüğü ve farklı ekran ölçüleri ise görüntülenen içeriklerin her ekranda farklı görüntülenmesine sebep olmaktadır. Bir tablet cihazda yatay ve dikey ekran ölçüleri bile farklıdır.

Responsive web tasarımı hakkında daha detaylı bilgi için TTR Bilişim web sitesi üzerinde Responsive web tasarımı nedir ? sayfasını ziyaret edebilirsiniz.